O Krobiánovi

Rodinnou hospůdku U Krobiána provozujeme my, jako rod, už od nepaměti. První záznamy o našich předcích se datují již od Bílé Hory. Budova hospody pochází z 19. století, ale základy jsou snad ještě starší. Za posledních sto let pak hostinec zažil různé události, z nichž pro nás nejsmutnější bylo znárodnění v 50. letech. Po restitucích si vrácená budova hostince žádala velkou rekonstrukci, která probíhá dodnes.

Vzpomeňte na Krobiána

Vzpomeňte na Krobiána (1938)

Nová historická etapa Krobiánů začala 2005, kdy se po sérii pronájmů hospoda vrátila opět do naší režie. Od té doby si Krobián byl schopen získat srdce nových štamgastů z blízkého i širokého okolí, a to nejenom díky gastronomii.

Hospůdka odjakživa byla společenským a kulturním centrem. Už před válkou se zde hrálo ochotnické divadlo a promítalo kino. Na tuto tradici se i dnes navazuje pořádáním koncertů, přednášek, veřejných debat apod.

Neboť se ve spolupráci s místním ochranářským spolkem snažíme vrátit původní tvář okolní krajině, je i v našem podnikání silná snaha chovat se ohleduplně k životnímu prostředí, snižovat množství zbytečných odpadů, využívat všechny dostupně zdroje pro fungování podniku a na kultivaci zahrady, na níž pěstujeme brambory, cukety, dýně, chřest atd. Dlouhodobým cílem je hospůdku U Krobiána nasměrovat cestou trvale udržitelného rozvoje.